Területek

Családbarát foglalkoztatás

A nők egyre nagyobb szerepet vállalnak a közéletben, a vállalkozásokban, egyre több nő közép és felsővezető, vagy viszi, megálmodja saját vállalkozását a gyereknevelés mellett. Azonban, hogy egy nő egyszerre tudjon jó anya, feleség és még megbízható munkavállaló, vállalkozó vagy akár vezető is lenni,  kell egy támogató háttér.

Kell, hogy mögötte álljon a férje, a szülei, a családja. És persze kell egy fajta tudatosság, elhatározás, eltökéltség is. Nekem is sokszor feszítő érzés, hogy minden szerepben – nemhogy tökéleteset alkossak – hanem csak “megfeleljek” a mindennapi kihívásoknak. Számomra a családom, a szüleim, a férjem ez a támogató közeg.  Szerencsének mondhatom magam. Túlnyomórészt azonban olyan nőkkel, anyákkal találkozom a munkám során, ahol ez a fajta szoros együttműködés a generációk között valamiért – a szülők távol élnek, idősek – nincs meg.  Pártolom azokat a kezdeményezéseket, párbeszédeket, konferenciákat, tanfolyamokat, képzéseket, amik segítséget nyújtanak, példákat mutatnak a nőknek a munka-magánélet összeegyeztetésében. Támogatom a családbarát foglalkoztatás valamennyi formáját és az atipikus foglalkoztatást, a részmunkaidős munkavégzést, a távmunkát, a rugalmas munkaidőt, az eltérő munkarendet. A szerepeknek való megfeleléshez – de legfőképpen az anyai hivatáshoz, a családok, a társadalom elégedettségéhez  elengedhetetlen, hogy a munkáltatók a nőknél, családosoknál a rugalmasabb munkavégzés formáit helyezzék előtérbe. Egy család akkor boldog, ha az édesanya boldog. Egy társadalom, akkor elégedett, ha a családok elégedettek. A női szerepek, a munka és a családi élet egyensúlyának megteremtéséért még sok tennivalónk van. Azonban hiszem, hogy ha minden nap teszek, teszünk érte, akkor tudunk változni a társadalmi felfogáson, a munkáltatói elvárásokon.

Hírek

Minden várakozást felülmúlóan teljesített a POKET...

Az APA HAJÓN ünnepeltük sok apukával és családjaikkal...

Egyesületünk, a Fiatal Családosok Klubja (FICSAK) és a...

A népszerű énekes még sosem érezte ilyen jól és...

Szigorú, fegyelmezett, biztonságot nyújtó, erős....

A korábbi évek mintájára 2018-ban is megtartottuk az...

Ha egy apa gyermeke szemébe néz, ő sosem a főnököt...

Május 6-án, anyák napján a Fővárosi Nagycirkusz...

Egyesületünk, a FICSAK és a Ringató – országos zenei...

Lelkes kismamák és celeb anyukák vették birtokba az...

Várakozáson felüli érdeklődés mellett zajlott a...

Az idén éppen virágvasárnapra esett a már...